Společnost·1 minuta radosti

Pizza s 1001 druhy sýra se zapsala do Guinessovy knihy rekordů

Francouzi se už zapsali do historie jako milovníci sýrů. Nyní se se svou obsesí zapsali i do Guinessovy knihy rekordů. Dva francouzští pizzaři, jedna sýrařka a jeden youtuber upekli pizzu, na kterou dali 1001 druhů sýra, informoval server Radio Wave. 940 sýrů na pizze z nich bylo francouzského původu, zbytek pak pocházel z celého světa. Připravit

#Francie#Guinessova kniha rekordů#kniha#kuchař#pizza#rekord#sýr

Francouzi se už zapsali do historie jako milovníci sýrů. Nyní se se svou obsesí zapsali i do Guinessovy knihy rekordů. Dva francouzští pizzaři, jedna sýrařka a jeden youtuber upekli pizzu, na kterou dali 1001 druhů sýra, informoval server Radio Wave.

940 sýrů na pizze z nich bylo francouzského původu, zbytek pak pocházel z celého světa. Připravit tuto pizzu prý celému týmu trvalo asi pět měsíců. „Pizzu dělám už 13 let. Vymyslel jsem vlastní recepty na pizzu a od té doby, co pracuji ve svém podniku, je mým jediným snem připravit pizzu s co nejširší škálou sýrů,“ komentoval kuchař Benoît Bruel zápis své pizzy do Guinnessovy knihy rekordů. 

Bruel už byl v minulosti držitelem jednoho Guinessova rekordu v počtu použitých sýrech na pizze, a to v roce 2020, kdy na ni dal 254 druhů sýra. Rekord ale později překonal Morgan Niquet, který zapojil 834 různých sýrů. 

Klikněte, když vám článek udělal radost

Napsal: Gabriela Brázdová
Redaktor Pozitivních zpráv

Potěšil vás článek? Pošlete ho dál!

Dobrá zpráva udělá radost dvakrát — vám i tomu, komu ji pošlete.

Další dobré zprávy

Zobrazit všechny články