Inspirace·1 minuta radosti

Pařížský bulvár Champs-Elysées bude jednou měsíčně patřit jen chodcům

Starostka Paříže Anne Hidalgo v nedávné době oznámila, že slavný francouzský bulvár Champs-Elysées bude jednou za měsíc bez aut. Novinka by podle starostky měla zlepšit kvalitu ovzduší ve městě. Poprvé vystřídali masy aut procházející turisté a místní obyvatelé 8. května. Další z nápadů vedení Paříže podporuje dlouhodobou tendenci vytvořit ve městě více zelených míst a zlepšit ekologickou stránku

#auto#doprava#ekologie#Francie#inovace#inspirace#Paříž#příroda#ze světa

Starostka Paříže Anne Hidalgo v nedávné době oznámila, že slavný francouzský bulvár Champs-Elysées bude jednou za měsíc bez aut. Novinka by podle starostky měla zlepšit kvalitu ovzduší ve městě.

Poprvé vystřídali masy aut procházející turisté a místní obyvatelé 8. května. Další z nápadů vedení Paříže podporuje dlouhodobou tendenci vytvořit ve městě více zelených míst a zlepšit ekologickou stránku města.

Do budoucna chce starostka Paříže rozšířit počet oblastí, do kterých první neděli v měsíci budou mít auta vstup zakázána. V současnosti se jedná o třináct oblastí, začátkem léta jich má být ale již jednadvacet.

Zdroj: ceskenoviny.cz

Klikněte, když vám článek udělal radost

Napsal: Barbora Jahodová
Redaktor Pozitivních zpráv

Potěšil vás článek? Pošlete ho dál!

Dobrá zpráva udělá radost dvakrát — vám i tomu, komu ji pošlete.

Další dobré zprávy

Zobrazit všechny články