Ze světa·1 minuta radosti
Objev potopeného kostela v německém Rungholtu
Ztracené potopené město Rungholt, které bylo důležitou středověkou obchodní křižovatkou, bylo nejspíše konečně nalezeno. Archeologové totiž nedávno objevili tamní kostel a nyní celou oblast Waddenského moře, jež je součástí Světového dědictví UNESCO, dále prozkoumávají, uvádí 100+1 zahraniční zajímavost. Přesná poloha dřívějšího města Severního Fríska nebyla dosud přesně známá. V roce 1362 ho ale pohltilo moře
Ztracené potopené město Rungholt, které bylo důležitou středověkou obchodní křižovatkou, bylo nejspíše konečně nalezeno. Archeologové totiž nedávno objevili tamní kostel a nyní celou oblast Waddenského moře, jež je součástí Světového dědictví UNESCO, dále prozkoumávají, uvádí 100+1 zahraniční zajímavost.
Přesná poloha dřívějšího města Severního Fríska nebyla dosud přesně známá. V roce 1362 ho ale pohltilo moře při přílivu a obrovských záplavách z cyklónů Severního moře. Nepřežilo osm farností a téměř 25 tisíc lidí. Celou událost doprovázejí nejrůznější pověsti. Na jeho místě je nyní jen spousta bahna a velmi nepříznivé podmínky. I přes to se tým vědců napříč archeology a geology vydal místo prohledávat.
V květnu tu lokalizovali struktury o rozměrech odpovídajících středověkému kostelu. První vykopávky už rozkryly části kostela a nejspíše povedou k dalším objevům ztraceného města.
Klikněte, když vám článek udělal radost
Redaktor Pozitivních zpráv
Potěšil vás článek? Pošlete ho dál!
Dobrá zpráva udělá radost dvakrát — vám i tomu, komu ji pošlete.



