Společnost·1 minuta radosti

Kohoutová, Stypka nebo Pokáč. Čeští umělci vytvořili sérii edukativních dětských písniček

Mytí rukou, čištění zubů nebo zásady chování během koronavirových opatření. Důležitá témata zpracovaná do dětské řeči přináší nový projekt Hurá dětské písničky. V zahraničí oblíbený koncept si v Čechách vzali pod křídla místní umělci. O texty se postaral například Pokáč nebo David Stypka, písničky nazpívala čerstvá maminka Berenika Kohoutová. Cílovou skupinou dětských písniček z dílny Univeral Music jsou

#Česko#děti#hudba#předškolák#tip#umělci#video#youtube#zpěvák

Mytí rukou, čištění zubů nebo zásady chování během koronavirových opatření. Důležitá témata zpracovaná do dětské řeči přináší nový projekt Hurá dětské písničky. V zahraničí oblíbený koncept si v Čechách vzali pod křídla místní umělci. O texty se postaral například Pokáč nebo David Stypka, písničky nazpívala čerstvá maminka Berenika Kohoutová.

Cílovou skupinou dětských písniček z dílny Univeral Music jsou rodiče dětí v předškolním věku. Najít pro ně na YouTube kvalitní obsah je totiž podle tvůrců projektu stále těžší. Zábavné a edukativní písničky jim tak v náročné době karantén, kdy musí děti zabavit celý den, mají pomoci. „Z tohoto projektu mám upřímnou radost. Vlastně to nebyla ani práce, spíše zábava. Navíc nyní ještě více oceňuji, když se pro děti tvoří kvalitní video a audio obsah, který je nejen baví, ale může je i něco naučit. A texty kluků jsou vážně super,“ potvrdila pro server kulturne.cz zpěvačka Berenika Kohoutová. Ta propůjčila hlas postavám ve všech písničkách.

Písnička o Kazíkovi má děti naučit čistit si pravidelně zuby. Zdroj: FB Hurá dětské písničky

Na YouTube kanále Hurá dětské písničky bude každý týden až do jara vycházet jedna nová. Děti se v nich dozvědí zajímavé informace o zvířátkách, o základních pravidlech hygieny, zdravém stravování nebo slušném chování. Písnička o příšerce Kazíkovi, která ničí dětem zoubky, je například nastavena na dobu, po kterou by si děti měly zuby čistit. Veselé animace jsou pak pro děti i rodiče příjemným bonusem.

Klikněte, když vám článek udělal radost

Napsal: Lenka Lazoňová
Redaktor Pozitivních zpráv

Potěšil vás článek? Pošlete ho dál!

Dobrá zpráva udělá radost dvakrát — vám i tomu, komu ji pošlete.

Další dobré zprávy

Zobrazit všechny články