Byznys·1 minuta radosti

Deset tisíc dětí z chudších poměrů bude moct obědvat zadarmo

Projekt Obědy do škol financuje už třetím rokem polední stravování dětí ze sociálně slabých rodin. I děti z nemajetných rodin tak mohou poobědvat se svými kamarády ve školních jídelnách. Pro některé rodiče totiž suma na obědy představuje nemalý zásah do rodinného rozpočtu. Stát přispívá na obědy těm dětem, jejichž rodiče pobírají dávky v hmotné nouzi.

#děti#oběd#obědy#podpora#pomoc#pomoc dětem#škola#školáci

Projekt Obědy do škol financuje už třetím rokem polední stravování dětí ze sociálně slabých rodin. I děti z nemajetných rodin tak mohou poobědvat se svými kamarády ve školních jídelnách. Pro některé rodiče totiž suma na obědy představuje nemalý zásah do rodinného rozpočtu.

Stát přispívá na obědy těm dětem, jejichž rodiče pobírají dávky v hmotné nouzi. Sponzorování obědů tak pomáhá rodinám nejenom po finanční stránce, ale děti se navíc nemusí dále cítit vyčleněné z kolektivu ostatních spolužáků. Projekt celkově podpoří přibližně deset tisíc dětí.

Nápad původně vzešel z hlav učitelů, družinářek a ředitelů škol. Zaštiťován je nejen Ministerstvem, ale i organizací Women for Women. Do projektu se zapojilo několik krajů. Patří mezi ně Liberecký kraj, Jihomoravský, Vysočina a Praha. Nově přibydou na seznam i kraje Královéhradecký, Moravskoslezský, Karlovarský a Plzeňský.

 

Zdroj: irozhlas.cz

Klikněte, když vám článek udělal radost

Napsal: Zuzana Tomášková
Redaktor Pozitivních zpráv

Potěšil vás článek? Pošlete ho dál!

Dobrá zpráva udělá radost dvakrát — vám i tomu, komu ji pošlete.

Další dobré zprávy

Zobrazit všechny články