Byznys·1 minuta radosti
Chytrý kurník usnadní práci chovatelům a zároveň ochrání slepice
Nápad, jak chovatelům usnadnit každodenní rutinu spojenou s chovem slepic a zároveň zachovat maximální pohodlí a bezpečí drůbeže samotné, se zrodil v Brně. Sklízí úspěchy a čeká ho vylepšení. Automatický kurník, jehož dvířka se slepicím samy otevřou či zavřou v závislosti na intenzitě světla, je prvním úspěšným projektem Vojtěcha Kolomazníka z Brna. Nadšení chovatelů na sebe nenechalo dlouho
Nápad, jak chovatelům usnadnit každodenní rutinu spojenou s chovem slepic a zároveň zachovat maximální pohodlí a bezpečí drůbeže samotné, se zrodil v Brně. Sklízí úspěchy a čeká ho vylepšení.
Automatický kurník, jehož dvířka se slepicím samy otevřou či zavřou v závislosti na intenzitě světla, je prvním úspěšným projektem Vojtěcha Kolomazníka z Brna. Nadšení chovatelů na sebe nenechalo dlouho čekat a byť je Chytrý kurník k dostání teprve krátce, poptávka po něm rychle stoupá. Úspěch sklidil také v soutěži Equa bank Rodinná firma roku, kde v nové kategorii digitální firma roku obsadil první místo.

„Máme i poloautomatická dvířka, která se na mechanickém principu dokážou otevřít ráno jen tím, že do nich slepice narazí. Tento nápad se vyvinul z pozorování, jak se drůbež ke dvířkům chovala,“ uvedl autor.
Kromě unikátního Chytrého kurníku, který usnadňuje práci chovatelům, a navíc slepice chrání před predátory, však připravuje i další chytrá řešení pro chov slepic. Další generace chytrých dvířek se dočká například ovládání přes aplikaci. V plánu je také „chytré hnízdo“, které dokáže monitorovat snůšku, vyhřívání či chytrou krmičku. To chovatelům umožní intenzivněji sledovat stav slepic, a zajistit jim tak optimální podmínky.
Zdroj: České noviny
Klikněte, když vám článek udělal radost
Redaktor Pozitivních zpráv
Potěšil vás článek? Pošlete ho dál!
Dobrá zpráva udělá radost dvakrát — vám i tomu, komu ji pošlete.



