Příroda·1 minuta radosti

Chůze je opět trendy. Která země ji propaguje namísto využívání automobilů?

Nejen vyvážená strava a psychická pohoda napomáhají dobrému zdraví člověka. Důležitá je také fyzická aktivita. Leckdy stačí se pravidelně hýbat. Ve Francii proto budou od března reklamy na automobily zahrnovat i slogany vybízející k chůzi. Přílišné využívání aut k přepravě nejen že neprospívá našemu zdraví, ale ani přírodě. Proto se Francouzi snaží motivovat občany k

#auto#automobilová doprava#chůze#doprava#Francie#MHD#zdraví#životní prostředí

Nejen vyvážená strava a psychická pohoda napomáhají dobrému zdraví člověka. Důležitá je také fyzická aktivita. Leckdy stačí se pravidelně hýbat. Ve Francii proto budou od března reklamy na automobily zahrnovat i slogany vybízející k chůzi.

Přílišné využívání aut k přepravě nejen že neprospívá našemu zdraví, ale ani přírodě. Proto se Francouzi snaží motivovat občany k pěší chůzi, nebo alespoň častějšímu používání městské hromadné dopravy. Každá reklama na motorová vozidla bude tedy nově muset obsahovat jedno z následujících sdělení: „Na krátké cesty dejte přednost chůzi nebo jízdě na kole“, „Myslete na spolujízdu“ nebo „Ve všední dny jezděte veřejnou dopravou“. 

Francie tak pokračuje v zavádění opatření tohoto druhu. Podobná regulace byla zavedena u příliš slaných, sladkých a mastných potravin v roce 2007. Hlavním důvodem opatření je snaha propagovat zdravý životní styl.

Zdroj: Ekolist

Klikněte, když vám článek udělal radost

Napsal: Gabriela Brázdová
Redaktor Pozitivních zpráv

Potěšil vás článek? Pošlete ho dál!

Dobrá zpráva udělá radost dvakrát — vám i tomu, komu ji pošlete.

Další dobré zprávy

Zobrazit všechny články