Byznys·1 minuta radosti

Česko loni navštívil rekordní počet turistů, odjížděli spokojeni

Naše země je pro zahraniční turisty nepochybně lákavou destinací. Rok od roku ji navštěvuje větší a větší počet lidí. Podle odhadu společnosti STEM/MARK jich v loňském roce bylo přes 31 milionů. Těžiště zájmu návštěvníků leží nepřekvapivě v Praze, následuje Brno a Český Krumlov. Lákají také lázeňská města, místa bohatá na památky a české hory. Obecně sem turisté

#Česko#návštěva#novinka#památka#spokojenost#turismus#turisté#z domova

Naše země je pro zahraniční turisty nepochybně lákavou destinací. Rok od roku ji navštěvuje větší a větší počet lidí. Podle odhadu společnosti STEM/MARK jich v loňském roce bylo přes 31 milionů.

Těžiště zájmu návštěvníků leží nepřekvapivě v Praze, následuje Brno a Český Krumlov. Lákají také lázeňská města, místa bohatá na památky a české hory. Obecně sem turisté jezdí nejčastěji za nákupy a na dovolenou, polovinu z nich tvoří tzv. jednodenní návštěvníci.

Z výzkumu také vyplývá, že 95 procent turistů bylo s návštěvou Česka spokojeno, většina z nich dokonce velmi. Meziročně jejich počet vzrostl o více než 11 procent.

Klikněte, když vám článek udělal radost

Napsal: Kristýna Motlová
Redaktor Pozitivních zpráv

Potěšil vás článek? Pošlete ho dál!

Dobrá zpráva udělá radost dvakrát — vám i tomu, komu ji pošlete.

Další dobré zprávy

Zobrazit všechny články