Společnost·1 minuta radosti

Česká pošta vydá jedinečné známky jako poděkování hrdinům koronaviru

K hrdinům bojujícím v první linii s koronavirem míří napříč světem spousta díků. Pozadu nezůstává ani Česká pošta, která přišla s nápadem na vydání speciálních známek. Jejich motivem budou roušky se symboly záchranných sborů. Poštovní známky s poděkováním záchranářům a hasičům za boj proti koronaviru vyjdou ve středu 24. června. Jejich autorem je Filip Heyduk. Poštovní novinka bude mít

#armáda#česká pošta#hasiči#koronavirus#lékaři#poděkování#tip#záchranná služba#známka

K hrdinům bojujícím v první linii s koronavirem míří napříč světem spousta díků. Pozadu nezůstává ani Česká pošta, která přišla s nápadem na vydání speciálních známek. Jejich motivem budou roušky se symboly záchranných sborů.

Poštovní známky s poděkováním záchranářům a hasičům za boj proti koronaviru vyjdou ve středu 24. června. Jejich autorem je Filip Heyduk. Poštovní novinka bude mít hodnotu 19 korun, přičemž vyjde v nákladu dvakrát 375 tisíc kusů na tiskových listech s 25 známkami.

Děkovné poštovní známky budou dostupné hned ve dvou variantách. První z nich má formu poděkování záchranářům a obsahuje symboly zdravotnictví, pošty a armády. Druhá varianta děkuje hasičům prostřednictvím symbolů hasičů, policistů a armády.

Česká pošta během pandemie, kdy se řada lidí ocitla ze dne na den v karanténě, pomáhala mimo jiné třeba i dopravou roušek zadarmo. Psali jsme o tom zde.

Klikněte, když vám článek udělal radost

Napsal: Gabriela Brázdová
Redaktor Pozitivních zpráv

Potěšil vás článek? Pošlete ho dál!

Dobrá zpráva udělá radost dvakrát — vám i tomu, komu ji pošlete.

Další dobré zprávy

Zobrazit všechny články