Byznys·1 minuta radosti

Brněnský Honeywell bude kolébkou vodíkových letadel

Téměř 5 miliard korun zainvestují evropské fondy a soukromý sektor na vývoj bezemisního letadlového pohonu, který by se měl zrodit v moravské metropoli. Honeywell, který se projektu ujme, už teď nabírá odborníky z celého světa, píše server Forbes. Do společnosti Honeywell se sídlem v Brně vkládá své naděje unijní program Clean Aviation, který má za

#bezemisní doprava#Evropská unie#Green Deal#Honeywell#vodíková letadla#vývoj

Téměř 5 miliard korun zainvestují evropské fondy a soukromý sektor na vývoj bezemisního letadlového pohonu, který by se měl zrodit v moravské metropoli. Honeywell, který se projektu ujme, už teď nabírá odborníky z celého světa, píše server Forbes.

Do společnosti Honeywell se sídlem v Brně vkládá své naděje unijní program Clean Aviation, který má za cíl snižování uhlíkové stopy v letectví, a dostání dohodě Green Deal ještě v této dekádě. Honeywell získal obrovské investice rovnou na dva velké projekty – NEWBORN, kde budou vyvíjet vodíkové palivové články, a TheMa4HERA pro vývoj komponentů a architektury tepelného managementu pro hybridní elektrické letouny.

Kromě náboru a financování zhruba 50 vědců a inženýrů, který bude probíhat i v tomto roce, půjdou finance do unikátních laboratoří a na prototypy testovaných technologií. Práce je to určitě lákavá, kdo by se nechtěl podílet na přelomových objevech a vynálezech? Honeywell a Evropská unie si totiž slibují, že změní svět letectví, jak ho dnes známe. To staví nejen společnost Honeywell, ale i naši republiku na přední příčky v žebříčku evropských inovací.

Zdroj: Forbes

Klikněte, když vám článek udělal radost

Napsal: Barbara Tesařová
Redaktor Pozitivních zpráv

Potěšil vás článek? Pošlete ho dál!

Dobrá zpráva udělá radost dvakrát — vám i tomu, komu ji pošlete.

Další dobré zprávy

Zobrazit všechny články