Společnost·1 minuta radosti

Brněnské dolní nádraží bude pro cestující příjemnější. Přibude čekárna i wi-fi zóna

Jelikož vlaková výluka v Brně potrvá déle než rok, rozhodli se představitelé města Brna zpříjemnit čekání na vlak cestujícím na dolním nádraží. Ve středu 9. ledna Rada města Brna schválila oživení zdejších prostor nejen klasickou čekárnou. Mezi ulicemi Rosická a Košťálová vznikne na přelomu dubna a května upravený prostor – 300 metrů čtverečních s osmi

#Brno#Česko#cestování#doprava#nádraží#rekonstrukce#vlak

Jelikož vlaková výluka v Brně potrvá déle než rok, rozhodli se představitelé města Brna zpříjemnit čekání na vlak cestujícím na dolním nádraží. Ve středu 9. ledna Rada města Brna schválila oživení zdejších prostor nejen klasickou čekárnou.

Mezi ulicemi Rosická a Košťálová vznikne na přelomu dubna a května upravený prostor – 300 metrů čtverečních s osmi výstavními kontejnery, lavičkami s nabíječkami a wi-fi zónou. „Předpokládáme, že oživení v tomto smyslu je jedním ze způsobů, díky nimž si lidé budou moci vytvořit nový vztah k celé oblasti Jižní čtvrti,“ řekl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Kontejnery budou sloužit jako informační stánky, čekárna i sociální zázemí. K dispozici budou místa pro foodtrucky, sdílení jízdních kol, různé výstavy i infotabule. Dvě místa budou sloužit k prezentaci začínajícím regionálním firmám, které se zde budou po měsíci střídat.

Klikněte, když vám článek udělal radost

Napsal: Eva Krejčí
Redaktor Pozitivních zpráv

Potěšil vás článek? Pošlete ho dál!

Dobrá zpráva udělá radost dvakrát — vám i tomu, komu ji pošlete.

Další dobré zprávy

Zobrazit všechny články