Cestování vlakem na Šumavu bude levnější

Zdroj fotografie: GW Train Regio

Na Šumavu budou od prosince jezdit nové bezbariérové vlaky. Na trati z Českých Budějovic do Nového údolí nasadí společnost GW Train Regio novou soupravu. Ta bude mít také wi-fi připojení a bude stát zhruba o čtvrtinu méně oproti současným 139 korunám.

Podle generálního ředitele společnosti Roberta Krigara by se cenová hladina měla pohybovat někde na úrovni In 25 Českých drah. „To znamená, že například lístek z Českých Budějovice do Českého Krumlova bude stát okolo 40 korun,“ uvedl Krigar. Výběrové řízení zahrnující obslužnost tratí České Budějovice – Černý Kříž, Číčenice – Nové Údolí a Strakonice – Volary trvalo necelé tři roky i kvůli odvolání se neúspěšných uchazečů k antimonopolnímu úřadu. Kraj díky smlouvě se společností GW Train Regio na patnáct let ušetří více než 450 milionů korun.

Další novinkou je také skutečnost, že se cestující dostanou přímým spojem z Prahy na Šumavu. Díky expresnímu vlaku František Seidel se bude možné dostat do zajímavých částí Šumavy, odkud navazuje autobusové spojení do bavorského Pasova. Vzhledem k tomu, že trasa je atraktivní i pro cykloturisty, vybaví České dráhy některé své vlaky vozy pro uložení kol.

Zdroj: ceskatelevize.cz

Autor článku

Michal Bělský