Česko je podle studentů ideální destinací. V anketě se Praha i Brno umístily v první pětce

Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Praha i Brno zabodovaly v žebříčku britské společnosti Quacquarelli Symonds sestavovaném podle hodnocení měst studenty. Praha se umístila na druhé příčce, hned za kanadskou Ottawou, Brno skončilo hned o dva stupně níže, tedy na místě čtvrtém.

Města byla hodnocena v kategoriích týkajících se umění a kultury, pracovních příležitostí, rozmanitosti, tolerance a inkluze, dostupnosti, přívětivosti a také zájmu studentů zůstat ve městě po skončení samotného studia. Praha uspěla především díky bohaté kultuře, dostupnosti a rozmanitosti. K její oblíbenosti přispívají také nízké životní náklady a rozmanité možnosti co se týče památek, nočního života i dobrého jídla a pití.

Brno pak skórovalo velmi dobře v kategorii tolerance a inkluze, stejně jako Praha pak získalo body za dobrou dostupnost i noční život. K jeho výbornému hodnocení přispěla také pověstná přátelská studentská komunita. Kategorie „Student view“ (Pohled studentů) se letos v žebříčku objevila poprvé. Hlasovalo v ní více než 18 000 studentů, kteří mají s pobytem v daných městech zkušenost.

Autor článku