Česko je 26. nejatraktivnější zemí pro zahraniční investory

Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Česká republika je nadále jednou z investičně velmi zajímavých zemí světa, umístila se na šestadvacátém místě. Mezi zeměmi bývalého východního bloku je dokonce na první příčce a předčí i země jako Španělsko či Portugalsko. Podle žebříčku společnosti BDO se na prvních dvou místech téměř shodně umístil Singapur a Hongkong.

Pozice Česka se oproti minulému roku mírně zhoršila, ale stále je ve srovnání 174 zemí světa na předních pozicích. V hodnocení je mezi zeměmi bývalého východního bloku dokonce první. Poradenská síť BDO každoročně ve své studii International Business Compass sleduje a vyhodnocuje investiční potenciál regionů s přihlédnutím k zhruba dvěma desítkám ekonomických, politických a sociálních kritérií.

Ve srovnání s Českem se na 34. místě umístilo Polsko a náš východní soused Slovensko je o dalších šest míst níže. Rusko se usadilo na stém místě a v žebříčku se pod Českou republikou objevilo i Španělsko (42.), Portugalsko (43.), Chorvatsko (57.) nebo Řecko (68.). V první desítce se umístily země jako Singapur, Hongkong nebo Kanada. Na samotném chvostu hodnocení jsou Súdán, Středoafrická republika a žebříček uzavírá Severní Korea.

Zdroj: aktualne.cz

Autor článku

Profilový obrázek