České dráhy testují ve vlacích automaty s jídlem a pitím

Zdroj fotografie: bigstock

Novou službu testují od první poloviny České dráhy. Zatím ve čtyřech soupravách InterPanter na trati  Břeclav – Brno – Olomouc umístily automaty s drobným občerstvením. Cestující si tak mohou za jízdy koupit například müsli nebo minerální vodu. Nabízený sortiment by se však měl průběžně proměňovat.

Pokud se služba osvědčí, budou moci této služby v budoucnu využít i cestující ve vlacích na trase z Prahy přes Českou Třebovou do Brna a zpět.

Dopravce vychází vstříc zákazníkům na základě vlastního průzkumu, v němž se ukázalo, že lidé využívající vlakovou dopravu mají zájem především o připojení k WiFi a právě možnost občerstvení. Kromě automatů přibyly i pojízdné minibary v rychlících mezi Brnem a Ostravou. Ty doteď fungovaly pouze v expresech.

České dráhy v současnosti nabízejí kompletní nabídku občerstvení v restauračních a bistro vozech ve více než stovce spojů, ve 26 je pak nahrazuje právě občerstvení z minibaru. S rozšiřováním služby minibaru a se zavedením prodejních automatů s občerstvením přímo ve vlacích počítají České dráhy v budoucnosti, pravděpodobně od prosincové změny jízdního řádu.

Autor článku

Profilový obrázek