České boty Skinners dobyly Kickstarter. Vybraly téměř 16 milionů korun

Zdroj fotografie: Skinners

Originální boty, které vypadají spíše jako ponožky. Skinners, jak je čeští autoři nazvali, po úspěchu kampaně na českém crowdfundingovém webu Hithit zaujaly i v Americe.

Od 9624 podporovatelů z celého světa se jejich tvůrcům na známém serveru Kickstarter podařilo vybrat částku 654 557 amerických dolarů, tedy v přepočtu téměř 16 milionů korun. Skinners se tak staly čtvrtým finančně nejúspěšnějším projektem v kategorii móda.

„Nápad se zrodil loni v Norsku, kde jsem pracoval a jako většina lidí jsem při cestování a balení zavazadla řešil optimální počet potřebných a rezervních věcí, které si s sebou vzít. Vyzbrojen ultralehkými bundami, skladnými ručníky a dehydratovanou stravou jsem sledoval, jak druhou polovinu zavazadla zabírají rezervní boty, říká autor Skinners šestadvacetiletý Petr Procházka.

Vzniku bot přispělo také poranění nohy jeho kamaráda. ,,Pohyb v klasické obuvi při léčení omezoval a zabraňoval hojení. Podnícen snahou příteli pomoci a dopřát jeho noze volný přirozený pohyb a zároveň poskytnout dostatečnou ochranu před nevyzpytatelným norským počasím jsem vzal do ruky jehlu a nit a začal tvořit,“ popisuje Procházka začátky neobvyklých bot, které dnes sklízejí úspěchy. „Ponožkoboty“ mají simulovat chůzi naboso. Podle svých tvůrců jsou určeny jak na běžné chození, cestování, tak i sport.

Autor článku

Profilový obrázek