Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Česká Rekola jdou Bratislavanům vstříc. Prvních 5 minut jízdy mají zdarma

3 minuty radosti
Foto: se svolením společnosti Rekola

Kolo je nejen oblíbeným prostředkem ke sportovnímu vyžití, ale také k dopravě. Své o tom ví i na Slovensku, v jehož metropolích se sdíleným kolům daří stejně jako u nás. Jen v Bratislavě fungují čtyři různé společnosti, které tuto službu poskytují. Z Česka pocházející Rekola nyní zájemcům nabízí prvních pět minut jízdy zdarma.

Doprava na kole je ekologičtějším a pro tělo prospěšnějším způsobem, jak vyřídit pochůzky, dostat se do práce, přiblížit se na navazující spoj či vyrazit do oblíbeného parku nebo restaurace. Službu sdílených kol si oblíbili i ti, kteří svůj vlastní bicykl nemají kde parkovat nebo potřebují překonat jen malé vzdálenosti.

Města si sdílená kola pochvalují kvůli snížení počtu aut a hluku v centrech měst, nízkým nákladům, flexibilitě a zajištění obslužnosti v místech, kam nejezdí hromadná doprava. S rostoucí popularitou elektrokol se tato služba stává dostupná i pro fyzicky méně zdatné jedince, a to nejen v metropolích, ale také v turistických destinacích nebo jako partnerský produkt celonárodních dopravců.

Jízda na kole prokazatelně zlepšuje náladu, stojí na webu Rekola.sk. Ilustrační foto: Freepik

Rekola na Slovensku sází právě na prospěšnost pohybu pro lidské zdraví. Opírají se přitom o studii, která prokazuje, že už pár minut jízdy na kole pomáhá v prevenci srdečních onemocnění. Díky partnerství s on-line lékárnou Pilulka.sk si proto Bratislavané užijí prvních pět minut jízdy zdarma. „Pět minut se může zdát jako krátká doba, ale za takovou dobu jde ujet klidně po městě 1,5 kilometru,“ řekl serveru Z Dopravy mluvčí Rekol Martin Žarnovický.

Stačí tak mít staženou aplikaci a rychle šlapat. Každých dalších 30 minut je zpoplatněno jedním eurem. Inspirací byla zřejmě stávka řidičů městské hromadné dopravy, kterou podporovaly i společnosti provozující sdílená kola, a proto je v ten den poskytly občanům zdarma.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Český válečný veterán rozpohyboval poraněnou páteř vlastním vynálezem. Teď ho nabízí světu

On-line závěť si člověk nakliká do dvaceti minut, říká Jiří Štěpánek, zakladatel start-upu Goodbye, který mění české pohřebnictví

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…