Česká Ikea dává druhou šanci starému nábytku

Zdroj fotografie: Stocksnap.io

Novou službu v České republice spustil od ledna prodejce nábytku Ikea. Od svých zákazníků vykupuje již nepotřebný nábytek.

Díky projektu s názvem Druhý život nábytku mohou nyní pro někoho již nepotřebné kusy posloužit někomu jinému. V současné době je služba dostupná v rámci pilotního režimu pouze v pražské prodejně na Zličíně. Bude-li o ni zájem, měla by se rozšířit i do dalších obchodních domů v Česku, které jsou kromě Prahy také v Brně a Ostravě.

Své zboží mohou lidé nabízet prostřednictvím webové stránky, kam umístí fotografie, popis prodávané věci a také požadovanou cenu. Tu buď obchodní dům přijme, nebo navrhne částku nižší. Následně je tento nábytek nabízen v koutku se zlevněným zbožím a jeho původní majitel obdrží poukázku na nový nákup v hodnotě sjednané částky.

„Cílem služby není konkurovat internetovým bazarům. Vnímáme to jako servis pro naše zákazníky, kteří k nám chodí pravidelně nakupovat,“ upřesnil Vladimír Víšek, manažer pro udržitelný rozvoj Ikea pro Českou republiku, Maďarsko a Slovensko. Ikea podle Víška podniká celou řadu kroků, které mají předcházet vzniku odpadu, a právě služba Druhý život nábytku je jedním z nich. Prodat je možné pouze nábytek dříve v Ikea nakoupený. Kdo ho nemá do obchodního domu jak dopravit, může za 300 korun využít svozu.

Autor článku

Profilový obrázek