Česká aplikace dokáže propojit bankovní účty a analyzovat jejich data

Zdroj fotografie: Facebook Wallet

Český programátor Jan Müller vymyslel šikovnou aplikaci, díky níž je možné spojit několik bankovních účtů. Projekt před pěti lety rozjížděl spíše pro zábavu a zpočátku nečekal, že by se mu aplikaci mohlo podařit rozšířit. „Bavilo mě to spíše z technologického hlediska a až později mi došlo, že by to mohlo lidi zaujmout,“ vysvětluje Müller. Na projektu začal pracovat ještě v době, kdy chytré telefony neměl každý.

V současné době aktivně používá šikovnou pomůcku s názvem Wallet asi 160 tisíc lidí a zhruba jeden a půl uživatelů si ji stáhlo. Aplikace dokáže číst a analyzovat data z bankovních výpisů, vyrobit grafy a poradit, kde se dá ušetřit. Další výhodou je možnost použití pro více bankovních nebo kartových účtů najednou, přičemž je možné sledovat pohyby na účtech jak samostatně, tak dohromady. V současnosti se umí napojit až na 4 tisíce bank na světě.

Vývoj aplikace však nebyl procházkou růžovým sadem a reálně hrozilo zastavení projektu. „Před rokem jsem byl velmi blízko bankrotu. Měl jsem pod sebou pět zaměstnanců a už to vypadalo, že jim jednoho dne řeknu, aby do práce nechodili,“ vzpomíná Müller. Díky dvěma investorům, Petru Zámečníkovi a Ivanu Svitkovi, se podařilo projekt částkou 8 a půl milionu korun zachránit.

Po krizi a štědré dotaci firma zaznamenala období prosperity. Dnes zde pracuje patnáct zaměstnanců a tržby společnosti rostou měsíčně zhruba o dvacet procent. Největší příjmy má z předplatného rozšířené verze, kterou nyní využívá 6800 uživatelů. Největší současnou výzvou je zjednodušení a automatizace vstupu dat do aplikace.

Zdroj: ihned.cz, ČTK

Autor článku

Profilový obrázek