Češi z měst jsou v porovnání s Evropany nejméně ohroženi chudobou

Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Česká republika se v loňském roce stala zemí s nejnižší úrovní chudoby a sociálního vyloučení obyvatel měst mezi zeměmi Evropské unie. Podle údajů evropského statistického úřadu Eurostat bylo v EU ohroženo chudobou průměrně 24,4 procenta populace ve městech, což je přibližně 50 milionů lidí. Na Českou republiku připadlo pouhých 13,9 procenta.

Města v EU jsou v současnosti domovem zhruba 124 milionů ekonomicky aktivních lidí mezi 20 až 64 let, což odpovídá 41 procentům všech lidí EU v tomto věku, práci pak mělo 70 procent z nich. Nejvíce zaměstnaných měla švédská města (79,8 procenta), naopak nejméně krizí zmítané Řecko (zhruba 53 procent). Česká republika se v tomto žebříčku držela na vysoké pozici, práci mělo 75,4 procenta obyvatel.

Absolutním lídrem se Česká republika stala v žebříčku států, kde je nejméně obyvatel měst ohroženo chudobou. Se svými 13,9 procenty předčila druhé Slovensko (15 procent) a třetí Lucembursko (16,1 procenta). Naopak nejvíce ohroženi chudobou ve městech jsou Řekové (34,1 procenta) následováni Bulhary (30 procent) a Belgičany (28,6 procenta).

Zdroj: idnes.cz

Autor článku

Profilový obrázek