Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Češi darovali při podzimní potravinové sbírce přes 400 tun zboží. Zapojil se rekordní počet prodejen

Foto: Sbírka potravin

S přicházející zimou, ale také přetrvávající koronavirovou krizí, budou potravinové banky znovu muset řešit velký nápor na zajištění pomoci všem potřebným. Alespoň částečně naplnit své sklady se jim nyní podařilo díky podzimní sbírce, při které lidé darovali celkem 375 tun potravin a 53 tun drogerie. Vybrané zboží nyní postupně z bank poputuje do charitativních organizací, odkud se dostane ke všem potřebným lidem v nouzi.

„Česko se stále potýká s koronavirovou krizí a bohužel to není krize jediná. Počet lidí v nouzi, kteří jsou závislí na pomoci potravinových bank, v posledních dvou letech výrazně roste. Moc proto děkujeme všem dárcům, jimž není lhostejný osud lidí ohrožených chudobou nebo sociálním vyloučením,“ uvedla ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová.

Foto: Sbírka potravin

Sbírka potravin je jednou z největších nefinančních charitativních akcí v Česku, kterou dvakrát ročně organizuje Česká federace potravinových bank a Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR. Do letošní podzimní sbírky se zapojilo rekordních 1318 prodejen včetně internetových online obchodů Košík.cz, Rohlik.cz a iTesco. „Chci velmi poděkovat všem zúčastněným obchodním řetězcům, že letos na podzim v podstatě zdvojnásobily počet zapojených prodejen. Nedostatek dobrovolníků vyřešilo přes tři sta zaměstnanců obchodů, kteří se Sbírkou potravin v sobotu pomáhali,“ dodal prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza.

Zdroj: Sbírka potravin

Související články

Zaručeně zlepší den

S plísní v interiérech zatočí unikátní patent vědce z Brna

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Narodila se zvířátka. Podívejte se na malé radosti z celého světa

Jak efektivně utlumit chronickou bolest? Vědci vyvíjejí nové léky

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…