Budova archeoparku v Pavlově získala v Mexiku prestižní ocenění

Zdroj fotografie: facebook Archeopark Pavlov

Pavlovský archeopark získal v Mexiku prestižní cenu Cemex Building Award za nejlepší světovou stavbu z betonu. Pro netradiční muzeum na Břeclavsku, které je otevřené teprve od loňského roku, je to už několikátá světová cena. Porota v Mexiku ocenila zejména neobvyklé konstrukční řešení a neotřelou kombinaci skla, dřeva a betonu.

Stavba je otevřená teprve od loňského května a od té doby vyvolává pozitivní ohlasy po celém světě. Během osmnácti měsíců získal archeopark mnohá tuzemská i zahraniční ocenění, namátkou třeba Stavba roku 2016, Stavba Jihomoravského kraje a výrazně zabodoval také na mnichovském Iconic Awards 2017. „Ukazuje se, že archeopark není výjimečnou stavbou jen v našem středoevropském regionu, ale i za oceánem,“ uvedl pro server iDnes Petr Kubín, ředitel regionálního muzea v Mikulově, pod který archeopark spadá.

Soutěže se zúčastnila celá řada projektů ze 17 zemí. „Byly tam zajímavé projekty z USA, Francie, Německa, Mexika nebo i ze Spojených arabských emirátů,“ dodal Kubín. Budova vzešla z dílny architektonické kanceláře Radko Květ a je tvořena především pohledovým betonem. Pavlovský archeopark byl spolufinancován i díky podpoře Regionálního operačního programu Jihovýchod a Jihomoravským krajem.

Zdroj: brnenskadrbna.cz

Autor článku