Brněnští se budou moci opět dostat k řekám ve městě

Zdroj fotografie: druhebrno.smerem.cz

I když se v posledních letech kvalita vodních ploch v Brně výrazně zlepšila, místní prakticky nemají moc šancí změnu ocenit. Kromě přehrady a části toku Svratky jsou toky a nádrže jen stěží dostupné. Podle brněnských radních se už ale pracuje na nápravě a v Brně by měly vzniknout nová přístupová místa určené většinou k rekreaci.

Jako první se změny projevují u Svitavského náhonu zvaném Stará Ponávka. Třísetmetrový úsek od mostu ve Svatopetrské ulici by měl být zpřístupněn a nově upravený břeh doplněn o lavičky a zeleň. „Rádi bychom navázali na obě strany úpravou dvou částí toku, aby vznikl kilometr a půl dlouhý úsek pro rekreaci,“ uvedl náměstek brněnského primátora Martin Ander.

Kromě Svitavského náhonu čeká proměnu i Svratka. Upravit by se mělo zejména koryto řeky v centru města a změny budou součástí nových protipovodňových opatření. Jedná se o úsek od výstaviště k hale Rondo. Svitava by se pak měla proměnit v oblasti Cacovického ostrova a protipovodňové úpravy se dotknou i Husovic a Židenic u Zbrojovky.

Zdroj: rozhlas.cz

Autor článku

Profilový obrázek