Brněnské Divadlo Polárka daruje chudým dětem Zavěšenou vstupenku

Zdroj fotografie: Facebook Divadla Polárka

Divadlo Polárka v Brně chce díky projektu Zavěšená vstupenka umožnit sociálně znevýhodněným dětem vstup na představení divadla. Běžní návštěvníci budou moci pomocí projektu koupit dětem, jejichž rodiče si to nemohou dovolit, lístek navíc. Zavěšená vstupenka začala fungovat v pilotní podobě v průběhu října.

Vedení divadla Polárka plánuje uvolnit měsíčně až třicítku vstupenek pro sociálně znevýhodněné děti. „Divadlo nejčastěji navštěvují základní školy. Ve třídách jsou ale děti, které kvůli rodinné finanční situaci musí zůstat ve škole“ uvedl umělecký šéf divadla Jan Cimr. Zavěšené vstupenky divadelníci předají Orgánu sociálně právní ochrany dětí, který je pak dál dopraví až k dětem. „Spoluprací s tímto orgánem chceme předejít zneužití,“ vysvětlil Cimr.

Nejedná se však o první podobný projekt na pomoc dětem z chudších rodin. Kromě Polárky jim pomáhá také Národní divadlo Brno, které loni uspořádalo veřejnou sbírku na lístky pro děti z dětských domovů. Celkem se vybralo 130 tisíc korun. Kromě divadla funguje obdobná pomoc také v brněnské kavárně Vegalité nebo v družstevní kavárně Tři ocásci, kde v zimních měsících očekávají mnohem vyšší zájem o kávu za zavěšené peníze.

Zdroj: brnenskadrbna.cz

Autor článku

Profilový obrázek