Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Britské supermarkety odmítly prodávat zboží získávané prací cvičených opic

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

O rutinní práci se mnohdy s nadsázkou říká, že by ji zvládly i cvičené opičky. Když se však tato paralela stane realitou, žádá si jasné stanovisko. V uplynulých dnech jej vydaly i mnohé britské supermarkety.

Několik britských obchodní řetězců vyhlásilo bojkot produktů vyrobených z kokosových ořechů, pro jejichž sběr mají být v Thajsku využíváni vycvičení makakové. Na informaci, kterou zveřejnilo sdružení na ochranu zvířat PETA, takto zareagovaly například řetězce Waitrose, Ocado, Co-op, Boots nebo Morrisons. Podle PETA je důvodem k tomuto vykořisťování rychlost sběru, v níž opice člověka mnohonásobně předčí – dospělý samec makaka dokáže natrhat až tisíc kusů kokosových ořechů denně, zatímco lidský pracovník okolo osmdesátky.

K odmítnutí těchto praktik vyzvala na svém twitterovém účtu také snoubenka britského premiéra Carrie Symondsová, která se v ochraně přírody dlouhodobě angažuje. Odezva na sebe nenechala dlouho čekat. Některé řetězce, k nimž patří například Tesco, prohlásily, že žádnou z inkriminovaných značek ve svém sortimentu nenabízejí. Další řetězce, včetně známého Sainsbury’s, pak slíbily udělat revizi a případné problematické produkty z nabídky stáhnout.

Zdroj: BBC, PETA

Související články

Zaručeně zlepší den

Odborník odhalil, kde se nachází záhadný most z obrazu Mony Lisy

Češi zachránili už stovky srnčat. Pomohly jim drony s termokamerou

Venkovská dovolená? Vyrazte na Vysočinu a podpořte lokální farmáře

Vědci úspěšně vytvořili první 3D vytištěnou rybu na světě vypěstovanou v laboratoři

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Cvičit jógu je stále více moderní a trendy. Záda vám zajisté poděkují, pokud cviky provádíte…