Botanická zahrada Mendelovy univerzity pořádá výstavu orchidejí a motýlů

Zdroj fotografie: Facebook Botanické zahrady a arboreta Mendelovy univerzity v Brně

Milovníci květin a exotického hmyzu si přijdou na své. V botanické zahradě Mendelovy univerzity v Brně-Černých Polích začala jedna z pěti plánovaných výstav. Ta aktuální se týká orchidejí a tropických motýlů. Na ploše více než 800 metrů čtverečních je možné obdivovat zhruba 4000 druhů orchidejí z celého světa.

V botanické zahradě Mendlovy univerzity se v současnosti nachází jedna z největších sbírek orchidejí. Návštěvníci zde uvidí asi 4000 druhů a to z oblastí, jakými jsou Střední a Jižní Amerika, jihovýchodní Asie, Afrika, Austrálie a Nová Guinea. „Počátky unikátní sbírky můžeme datovat do roku 1967. O tři roky později jsme jako jedni z prvních v Československu založili laboratoř pro množení orchidejí metodou in vitro, která slouží jako genobanka,“ přiblížila historii vzniku sbírky vedoucí skleníku Anna Buchtová.

Zajímavostí letošní výstavy je souběžná expozice tropických motýlů, která se konala v kombinaci s orchidejemi naposledy před třinácti lety. Orchideje se vystavovaly naposledy před šesti lety a k vidění budou v botanické zahradě až do 20. března. Kromě orchidejí plánují pracovníci zahrady v dubnu klasickou jarní výstavu, v květnu výstavu kosatců a na podzim pak další dvě výstavy rostlin. Pro případnou návštěvu je lepší se s předstihem objednat.

Zdroj: ČTK

Autor článku

Profilový obrázek