Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Blogerka ukázala, co se skutečně skrývá za krásnými fotkami na sociálních sítích

Někdy musela vytvořit až sto záběrů, než dívka byla s výslednou fotkou spokojená. Zdroj: Instagram

S rozvojem sociálních sítí přišla i řada nových trendů. Jedním z nich jsou tzv. Instagram celebrity, tedy lidé, kteří jsou populární skrze své instagramové příspěvky. Mezi ně patřila i osmnáctiletá Australanka Essena O’Neill. Na Instagramu jí sledovalo přes půl milionu lidí.

Dívka pravidelně přidávala příspěvky ze svého života. Fotografie se týkaly módy, fitness, zdravého životního stylu, nechyběly ani populární selfies. Pak se ale rozhodla, že má sociálních sítí plné zuby.
Ze svého instagramového profilu smazala přes dva tisíce fotek, přejmenovala ho na Social Media Is Not Real Life (Sociální sítě nejsou skutečný život) a příspěvkům, které ponechala, upravila popisky. Odstranila pozlátko a ukázala realitu.

Aktuální popisek u fotografie v plavkách tak hovoří o tom, že trvalo sto záběrů, než dívka byla s výslednou fotkou spokojená, jinde zmiňuje, kolik dostala zaplaceno, aby se vyfotila ve vybraných šatech.

„Sociální sítě, obzvlášť tak, jak jsem je používala já, nejsou skutečné. Je to systém založený na společenském uznání, lajcích, sledovanosti, followerech,“ uvedla O’Neill.

Také přiznala, že byla na sociálních sítích závislá, aniž by si to vlastně uvědomovala: „Trávila jsem většinu svého dne bezcílným rolováním stránek a hodinami na YouTube. Byla jsem závislá na společenském uznání a vyděšená z toho, že by si mě nikdo nevážil pro to, jaká skutečně jsem.“

Posledním dívčiným příspěvek na Instagramu bylo prohlášení, v němž oznamuje konec všech svých účtu a zároveň zve ke zhlédnutí videa, v němž apeluje na ostatní a zdůrazňuje, že svět na sociálních sítích má s reálným životem jen pramálo společného.

Související články

Zaručeně zlepší den

Francouzská vesnice bude mít hřbitov se solární energií

Porucha ADHD mohla být evoluční výhodou, naznačuje výzkum

Vědci proměňují ptačí sny v podmanivou hudbu

Startuje 5. ročník reality show LVICE věnovaný životu žen s handicapem

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Život se s námi dost často nemazlí a klade nám do cesty nejrůznější zkoušky. Je jen na nás, jak je…