Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Blogerka ukázala, co se skutečně skrývá za krásnými fotkami na sociálních sítích

Někdy musela vytvořit až sto záběrů, než dívka byla s výslednou fotkou spokojená. Zdroj: Instagram

S rozvojem sociálních sítí přišla i řada nových trendů. Jedním z nich jsou tzv. Instagram celebrity, tedy lidé, kteří jsou populární skrze své instagramové příspěvky. Mezi ně patřila i osmnáctiletá Australanka Essena O’Neill. Na Instagramu jí sledovalo přes půl milionu lidí.

Dívka pravidelně přidávala příspěvky ze svého života. Fotografie se týkaly módy, fitness, zdravého životního stylu, nechyběly ani populární selfies. Pak se ale rozhodla, že má sociálních sítí plné zuby.
Ze svého instagramového profilu smazala přes dva tisíce fotek, přejmenovala ho na Social Media Is Not Real Life (Sociální sítě nejsou skutečný život) a příspěvkům, které ponechala, upravila popisky. Odstranila pozlátko a ukázala realitu.

Aktuální popisek u fotografie v plavkách tak hovoří o tom, že trvalo sto záběrů, než dívka byla s výslednou fotkou spokojená, jinde zmiňuje, kolik dostala zaplaceno, aby se vyfotila ve vybraných šatech.

„Sociální sítě, obzvlášť tak, jak jsem je používala já, nejsou skutečné. Je to systém založený na společenském uznání, lajcích, sledovanosti, followerech,“ uvedla O’Neill.

Také přiznala, že byla na sociálních sítích závislá, aniž by si to vlastně uvědomovala: „Trávila jsem většinu svého dne bezcílným rolováním stránek a hodinami na YouTube. Byla jsem závislá na společenském uznání a vyděšená z toho, že by si mě nikdo nevážil pro to, jaká skutečně jsem.“

Posledním dívčiným příspěvek na Instagramu bylo prohlášení, v němž oznamuje konec všech svých účtu a zároveň zve ke zhlédnutí videa, v němž apeluje na ostatní a zdůrazňuje, že svět na sociálních sítích má s reálným životem jen pramálo společného.

Související články

Zaručeně zlepší den

Češi přišli s lékem na rakovinu. Nyní ho testují první pacienti

Říkáte svým psům, že je máte rádi? Podle nové studie vám zvířata rozumí

Z ruiny hradu Hartenberg se díky nadšencům stala vyhledávaná památka

V Česku vznikají nové lesní stezky. Provede vás po nich mobilní aplikace

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.