Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Blansko podpoří třídění bioodpadu. Rozdá tisíc speciálních kontejnerů

Zdroj fotografií: Město Blansko

Chcete třídit kompostovatelný biologicky rozložitelný odpad? A jste z Blanska? Máme pro vás skvělou zprávu! Město rozdá lidem tisíc speciálních kontejnerů, které slouží právě ke třídění bioodpadu. Hnědé plastové nádoby tam od 1. dubna plně nahradí dosud používaný svoz bioodpadu v pytlích. V první vlně získají kontejnery lidé žijící v místních částech města. Postupně by se mělo dostat i na zbývající obyvatele.

Cílem je podpořit občany v třídění odpadu. „Věříme, že s novými nádobami se ještě zdokonalí systém sběru biologicky rozložitelných odpadů ve městě. Kontejner vzhledově podobný běžné popelnici bude mít každý u svého domu. Očekáváme, že se díky tomu zvýší množství vytříděného biologicky rozložitelného odpadu a klesne jeho podíl ve směsném komunálním odpadu,“ upřesnil starosta Blanska Jiří Crha. Nové kontejnery by měly usnadnit manipulaci s bioodpadem, nebude také potřeba řešit následnou likvidaci dosud používaných plastových pytlů.

Blansko do pořízení kontejnerů investovalo téměř dva miliony korun. Tamní obyvatelé, kteří budou mít o nádobu na odpad zájem, ji obdrží zdarma. S rozdělováním plastových kontejnerů městu pomohou dobrovolní hasiči. Třídění bioodpadu zavádí stále více měst, novinka funguje také například v Brně.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Vědci našli dvě galaxie ukryté na okraji času i prostoru

Unikátní objev. Vědci nalezli nejbližší černou díru Země

Češi chtějí zálohované PET lahve. Jejich zavedení podporuje 74 procent z nich

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Umění se správně ptát může do značné míry ovlivnit a proměnit naše životy. Špatné odpovědi totiž…