Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Bezdomovec pomohl ženě v nesnázích, odměnila ho hromadou peněz

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: gofundme.com

Bývá každý dobrý skutek po zásluze potrestán? Věříme, že dobré skutky bývají ve skutečnosti spíš odměněny – úsměvem, dobrým pocitem anebo rovnou miliony dolarů.

Jednoho večera byla Kate na cestě autem domů, když ji nečekaně došel plyn. Jakmile zastavila a vystoupila, všimla si Johnnyho, neznámého muže bez domova. Ten neváhal, opustil svůj plácek na okraji silnice a vydal se na pomoc. Použil svých posledních dvacet dolarů, za které Kate koupil potřebný plyn, a postaral se, že dojede domů v pořádku.

Zde by příběh mohl skončit, to by ovšem Kate nesměla mít stejně jako Johnny dobré srdce. Od incidentu se Kate za Johnnym pravidelně zastavuje, vždy mu věnuje pár dolarů nebo teplé oblečení. Přesto měla pocit, že to nestačí a že si tak dobrosrdečná osoba zaslouží víc. Založila proto crowdfundingovou kampaň.

Na stránkách sdílela svůj příběh a vysvětlila, na co by získané peníze ráda použila. Johnnymu chtěla finančně pomoct s pronájmem bytu, pořízením spolehlivého automobilu i běžnými výdaji. To vše s vírou, že tyto věci podpoří Johnnyho snahu najít si a udržet slušnou práci. Přála si proto vybrat 10 tisíc dolarů.

Příběh ovšem na webu vyvolal neuvěřitelný zájem. Dosud se vybralo přes 400 tisíc dolarů, tedy v přepočtu více než 8 milionů korun. Kate na stránce vysvětlila, jak bude Johnny s takovým balíkem peněz hospodařit. Místo podnájmu si bude moct pořídit vlastní dům, zároveň ale bude mít k dispozici jen jistý finanční obnos měsíčně a taky bude část peněz posílat dobročinným organizacím.

Související články

Byznys

Dobrodinci darovali auto mladíkovi s vysokou pracovní morálkou

Inspirace

Americké středoškolačky vymyslely solární stan pro lidi bez domova

Inspirace

Nevěsta zrušila svatbu, na hostinu pozvala bezdomovce

Inspirace

Neslyšící model inspiruje a šíří osvětu o svém handicapu

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost