Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Autista získal práci ve Starbucks, proslul jako tančící barista

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Sam je vcelku průměrný kanadský teenager. Tedy až na dvě věci. Zaprvé má autismus a zadruhé díky virálnímu videu znají nyní jeho příběh lidé po celém světě.

Mladý Sam z kanadského Toronta má diagnostikovaný autismus. Jako řada lidí s touto diagnózou má poruchu pohybu a dělá mu problém udržet své tělo v klidu. Samotného by ho nejspíš nenapadlo, že právě to může být jednou jeho přednost.

Když byla Samovi nabídnuta práce ve Starbucks, řekl svým rodičům, že pro něj má jeho život poprvé za ta léta opravdu smysl. Práci získal díky podpoře managera Chrise, který v něj vložil svou důvěru. Začátky společné práce samozřejmě nebyly snadné, ale postupem času se Sam naučil vše, co potřeboval. Zákazníkům ale nabízí ještě něco navíc – tanec. Právě v něj proměnil své nekontrolovatelné pohyby a právě díky němu si ho řada zákazníků oblíbila. Kdy vám taky běžně barista zatančí?

Video ze Samovy práce společně s jeho příběhem sdílela na internetu Carly, také autistka. Byl leden, pár dní před jejími narozeninami a ona jako své přání vyslovila, aby se toto video stalo virálním. Povedlo se.

Související články

Byznys

Starbucks v Londýně na zkoušku zpoplatní své kelímky

Byznys

Starbucks v zahraničí testuje recyklovatelné kelímky

Byznys

V Japonsku otevřeli speciální kavárnu. Zapojuje handicapované do běžného života

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.