Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Autista získal práci ve Starbucks, proslul jako tančící barista

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Sam je vcelku průměrný kanadský teenager. Tedy až na dvě věci. Zaprvé má autismus a zadruhé díky virálnímu videu znají nyní jeho příběh lidé po celém světě.

Mladý Sam z kanadského Toronta má diagnostikovaný autismus. Jako řada lidí s touto diagnózou má poruchu pohybu a dělá mu problém udržet své tělo v klidu. Samotného by ho nejspíš nenapadlo, že právě to může být jednou jeho přednost.

Když byla Samovi nabídnuta práce ve Starbucks, řekl svým rodičům, že pro něj má jeho život poprvé za ta léta opravdu smysl. Práci získal díky podpoře managera Chrise, který v něj vložil svou důvěru. Začátky společné práce samozřejmě nebyly snadné, ale postupem času se Sam naučil vše, co potřeboval. Zákazníkům ale nabízí ještě něco navíc – tanec. Právě v něj proměnil své nekontrolovatelné pohyby a právě díky němu si ho řada zákazníků oblíbila. Kdy vám taky běžně barista zatančí?

Video ze Samovy práce společně s jeho příběhem sdílela na internetu Carly, také autistka. Byl leden, pár dní před jejími narozeninami a ona jako své přání vyslovila, aby se toto video stalo virálním. Povedlo se.

Související články

Byznys

Starbucks v zahraničí testuje recyklovatelné kelímky

Byznys

V Japonsku otevřeli speciální kavárnu. Zapojuje handicapované do běžného života

Byznys

Starbucks v Londýně na zkoušku zpoplatní své kelímky

Zaručeně zlepší den

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

Ve vesmíru je veselo. NASA zachytila usmívající se Slunce

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Vídáme je každý den v televizi, čteme jejich články nebo hltáme zpravodajství z válečné fronty.…