Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ani kapka nazmar – český pivovar poprvé uvařil pivo z recyklované vody

Zdroj fotografie: Pixabay

Proměnit vodu ve víno? To už tady bylo. Sládci z pivovaru v Čížové přijali novou výzvu – proměnit vodu z čističky v lahodné pivo.

Pivovar v Čížové na Písecku se pyšní novým prvenstvím – místní sládci jako první v Česku uvařili pivo z recyklované vody. Ta pocházela z pražské čističky odpadních vod a prozatím dala vzniknout patnácti hektolitrům unikátního piva pod značkou ERKO. Pivovar v jeho výrobě plánuje pokračovat, zatím však jen při slavnostních příležitostech.

Voda byla po odebrání z čističky upravená pomocí membránových technologií a aktivního uhlí, a na kvalitě ani chuti piva se tak prý její původ nepodepsal. „Věděli jsme, že něco podobného udělali jednou nebo dvakrát ve světě, a nenašli jsme jediný důvod, proč to nevyzkoušet i u nás. Výsledek předčil naše očekávání,“ uvedl sládek pivovaru Martin Hrubeš.

Zdroj: Ekolist

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.