Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Tato aplikace usnadní život stovkám českých seniorů. Vyvinuli ji ajťáci z Ostravy

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Propojit poskytovatele služeb pro seniory s pomáhajícími organizacemi a zrychlit tak hledání potřebné péče. To byl cíl mladých vývojářů ze společnosti TietoEVRY. Společně s nadací Krása pomoci vyvinuli aplikaci, která již brzy usnadní život stovkám seniorů.

Aplikace Mapa pomoci je jednoduchá pomůcka, která usnadní práci především pracovníkům v přímé péči. Ti díky ní mohou jednoduše sledovat aktuální kapacity vybraných služeb, propojit dobrovolníky, neziskové organizace pečující o seniory a zařízení zdravotní a sociální péče. Díky tomu se výrazně urychlí hledání služeb, které senior v dané chvíli potřebuje. „Nadace měla konkrétní nápad a zároveň byla otevřená různým možnostem řešení. Spolupráce probíhala bezchybně a výsledkem je dle mého názoru skvělá aplikace, která usnadní práci a ušetří čas mnohým pracovníkům v sociální sféře,“ říká software developer TietoEVRY Filip Krawiec.

Právě nadace Krása pomoci, která se podpoře seniorů dlouhodobě věnuje, se na vývoji aplikace podílela. Od ostravských vývojářů ji nyní dostane darem. „Před vznikem aplikace jsme zjišťovali zájem spolupracujících organizací o podobnou aplikaci a pozitivní ohlasy nás přesvědčily o její užitečnosti. Těšíme se, až plně spustíme provoz Mapy pomoci a společně uděláme další krok k dostupnější péči o naše prarodiče,” doplňuje fundraiserka nadace Michaela Miřátská.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak na šťavnatá a chutná rajčata? Účinné hnojivo může být levné a zcela přírodní

FOTO: Prohlédněte si nejkrásnější snímky přírody. V celosvětové soutěži bodoval i Čech

Superhrdina mezi rostlinami. Nenápadný keř funguje jako přirozená čistička vzduchu

Návrat lososů do českých řek pokračuje. Malé plůdky se líhnou v krásném prostředí národního parku

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…