Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Tato aplikace usnadní život stovkám českých seniorů. Vyvinuli ji ajťáci z Ostravy

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Propojit poskytovatele služeb pro seniory s pomáhajícími organizacemi a zrychlit tak hledání potřebné péče. To byl cíl mladých vývojářů ze společnosti TietoEVRY. Společně s nadací Krása pomoci vyvinuli aplikaci, která již brzy usnadní život stovkám seniorů.

Aplikace Mapa pomoci je jednoduchá pomůcka, která usnadní práci především pracovníkům v přímé péči. Ti díky ní mohou jednoduše sledovat aktuální kapacity vybraných služeb, propojit dobrovolníky, neziskové organizace pečující o seniory a zařízení zdravotní a sociální péče. Díky tomu se výrazně urychlí hledání služeb, které senior v dané chvíli potřebuje. „Nadace měla konkrétní nápad a zároveň byla otevřená různým možnostem řešení. Spolupráce probíhala bezchybně a výsledkem je dle mého názoru skvělá aplikace, která usnadní práci a ušetří čas mnohým pracovníkům v sociální sféře,“ říká software developer TietoEVRY Filip Krawiec.

Právě nadace Krása pomoci, která se podpoře seniorů dlouhodobě věnuje, se na vývoji aplikace podílela. Od ostravských vývojářů ji nyní dostane darem. „Před vznikem aplikace jsme zjišťovali zájem spolupracujících organizací o podobnou aplikaci a pozitivní ohlasy nás přesvědčily o její užitečnosti. Těšíme se, až plně spustíme provoz Mapy pomoci a společně uděláme další krok k dostupnější péči o naše prarodiče,” doplňuje fundraiserka nadace Michaela Miřátská.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci vytvářejí nanodiamanty z plastových láhví

Návaly horka už nemusí být pro ženy v menopauze strašákem. Na trhu je prádlo, které pomůže

Umělá inteligence předvedla svou vizi měst budoucnosti

Pilulka 3 v 1 snižuje riziko úmrtí na kardiovaskulární onemocnění

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Četba knih je jednou z nejstarších volnočasových aktivit. Jejím prostřednictvím lze zprostředkovat…