Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Aby děti chtěly jíst zdravě. Břišani zvou na exkurzi střevní mikroflórou

Kniha Břišani pomáhá dětem pochopit, jak funguje střevní mikroflóra. Foto: se souhlasem Kristýny Mothejzíkové

Kvůli zdravotním problémům a častým pobytům v nemocnici se Kristýna Mothejzíková začala před lety zajímat o zdraví střevní mikroflóry. A protože pochopila, jak důležité správné stravovací návyky jsou, chtěla nabyté vědomosti předat hravou formou i svým synům. Tak vznikla kniha Břišani, která děti pomocí barevných ilustrací zábavnou formou edukuje o funkci různých střevních breberek.

Laktobacil, Prevotella, Firmikut nebo třeba Cukrožrout. Hrdinové knihy Břišani jsou poněkud netradiční. Bát se jich ale nemusíte. Roztomilé autorské ilustrace pomáhají dětem pochopit fungování těla a trávicí soustavy. Společně s Tomíkem a Luckou se malí čtenáři dozví, jak vše, co jí a kdy to jí, ovlivňuje jejich zdraví. „Knížek pro dospělé na téma zdravých střev je mnoho, ale pro děti je tato první. Příběh je ideální ke společnému čtení rodičů a dětí a má sloužit jako takový malý průvodce při hledání toho, co našemu tělu svědčí,“ vysvětluje autorka knihy. Pro děti i rodiče může být odrazovým můstkem ke společným změnám například ve vaření, ke kterým je jinak obtížné se odhodlat.

Knihu i web zdobí autorské ilustrace. Foto: se souhlasem Kristýny Mothejzíkové

Jen knihou to ale nekončí. O Břišanech se toho lze na webové stránce brisani.cz dozvědět mnohem více. Kromě představení obyvatelstva střev nechybí ani tipy na to, jak je správně nakrmit, nebo odkazy na vědecké články. Rodičům pak Kristýna Mothejzíková nabízí i praktické kurzy, kde se stravování a souvislostem věnuje podrobněji.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nový korpus české poezie je neobsáhlejší na světě

Lidé vás mají raději, než si myslíte. Vědci přišli na to, proč

Úspora energií? Omezte „upíří sílu“ vašich spotřebičů

Práce z domova jako právo. Kdo si ji nyní bude moci nárokovat?

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…