Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

3D verze vyhynulého dinosaura může zachránit svět. Jak?

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Se světovým znečištěním může každý z nás bojovat po svém. Někdo přestane konzumovat živočišné výrobky, jiný zase důsledně třídí odpad, ti co mají doma 3D tiskárnu, se zase pustí do výroby modelu dinosaura. O benefitech tohoto počínání informoval server Ekolist.

Vyhynulý dinosaur plateosaurus má být symbolem plastu, který je pro svět hrozbou. Cílem jeho výroby je upozornit na znečištění životního prostředí plasty. Podle OECD zprávy se totiž světově zrecykluje pouhých devět procent plastového odpadu. Asociace společenské odpovědnosti proto spustila projekt, jehož úmyslem je zdůraznit nezbytnost udržitelného způsobu žití. „Nevolte vyhynutí! To by nám řekl plateosaurus, nejrozšířenější druh evropského dinosaura. Rozhodli jsme se, že mu dáme slovo o 66 milionů let později. Jeho model jsme však připravili pomocí nových technologií a v souladu s udržitelností,“ uvedla ředitelka asociace Lucie Mádlová.

Foto: Asociace společenské odpovědnosti

Trojrozměrný tisk dílků budou koordinovat start-up Plastenco a výzkumný ústav PETMAT, který je součástí fakulty architektury Českého vysokého učení technického. „Z recyklované plastu právě teď vzniká společné dílo se silným poselstvím pro dnešní dobu. 3D socha vytvořená národem do Národního muzea,“ podotkla Jitka Hvězdová z Plastenco design. Výsledné dílo by mělo mít na délku téměř šest metrů. Plateosaurus bude v Národním muzeu odhalen 13. října. Do konce roku pak bude u modelu probíhat doprovodný ekologický program.

Zdroj: Ekolist, Asociace společenské odpovědnosti

Související články

Zaručeně zlepší den

Elektřina vytvořená rojícím se hmyzem může ovlivňovat počasí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Toužili jste někdy prostě vypnout svou mysl? Chvíli na nic nemyslet a zahnat všechny negativní…