V pražské zoo se narodila dvojčata ohroženého tygra malajského

Zdroj fotografie: commons.wikimedia.org

Zoologická zahrada v pražské Tróji hlásí dva nové přírůstky. Minulý týden se zde narodili sameček a samička tygra malajského. Matkou dvou mláďat kriticky ohroženého druhu tygra je jedenáctiletá samice Banya, kterou pražská zoo chová už od roku 2007. Otcem se stal samec Johann, jenž je o rok mladší než Banya.

Nejsou to první mláďata, která se páru narodila. Už v březnu Banya porodila koťata, bohužel ale nepřežila i kvůli tomu, že Banya rodila poprvé. Malí tygři však ještě nemají zcela vyhráno, zejména pak malá samička, která měla těsně po porodu pouhý jeden kilogram. Sameček měl zhruba o jeden kilogram více a podle pracovníků zoo je i mnohem vitálnější.

Pražská zoologická zahrada chová tygry malajské už jedenáct let, tehdy se jako první do zoo dostala samice Radja, tu o rok později doplnila novopečená matka Banya. V současnosti obývá evropské zoologické zahrady 17 dospělců tygra malajského, mláďata se pak podařilo odchovat ve dvou zoo. Velmi málo jedinců žije i ve volné přírodě, podle odhadů je to pouhých 250 až 340 tygrů.

Zdroj: ČTK

Autor článku

Michal Bělský