V Brně nasadí do úklidu ulic novou technologii čištění

Zdroj fotografie: commons.wikimedia.org

Brněnská radnice části Brno-střed se rozhodla intenzivněji bojovat proti nepořádku v ulicích centra města. Do akce nasadí i speciální technologie čištění používající horkou vodu, tlakovou vodu a horkou páru. Tato technologie by měla být použita zejména při úklidu přednádražního prostoru, zvýšené pozornosti se dostane také historickému centru města nebo okolí divadla Radost.

Do akce by se mělo dostat i speciální auto, které pro čištění využívá horkou tlakovou vodu. Čištění párou se bude týkat zejména ulic historického centra města, které jsou nejvíce znečištěné. Jedná se o ulice s největší intenzitou chodců. Úklid bude probíhat především v nočních a časných ranních hodinách a v případě akutně znečištěného místa bude technika na tomto místě použita přednostně.

Posledních několik týdnů bojuje radnice také s nepořádkem v okolí ulic Bratislavská-Kornerova-Stará, zejména pak v okolí divadla Radost. V této lokalitě však není nasazena technika, o úklid se budou starat veřejně prospěšní pracovníci. I doposud zde radnice nechávala ulice uklízet, ale pouze ve všední dny. Nově se kvůli podnětům obyvatel uklízí také o víkendech, kdy je to nejvíce potřeba.

Autor článku

Michal Bělský