Sbírka Koláč pro hospic vynesla téměř půl milionu korun

Zdroj fotografie: dchb.charita.cz

Péče o umírající lidi jistě patří mezi jednu z nejzodpovědnějších činností vůbec. Své o tom ví Diecézní charita Brno, jejích představitelé zorganizovali 4. října sbírku Koláč pro hospic. Kdokoli tak mohl příspěvkem v různé výši pomoci právě hospicům. Konečná vybraná částka se ustálila na téměř půl milionu korun.

Sbírka se nekonala jen v Brně, ale zasahovala také do oblastních charit. Pomoci jste tak mohli například i v Břeclavi, Jihlavě, Znojmě, ale také ve Ždáru nad Sázavou. Věnované částky se pohybovaly v různých hodnotách, nejčastěji šlo o desítky korun. Na oplátku dostali přispívající od organizátorů tradiční koláče. „Je potěšující, že se během let konání Koláče pro hospic stále více naplňuje původní účel akce, a že se obeznámenost veřejnosti s podstatou hospicové péče skutečně zvyšuje,“ okomentoval vývoj sbírky Oldřich Haičman, ředitel Diecézní charity Brno.

Vybrané peníze poputují na rozvoj jak kamenných hospiců, tak i na podporu terénních pracovníků, kteří jezdí za umírajícími do domácností. Každý, kdo věnoval i jen malou částku, si tak může být jistý, že jeho příspěvek nepomůže jen Diecézní charitě Brno, ale hlavně lidem, kteří se neobejdou bez péče odborníků.

Autor článku

Eva Ertlová