Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Mladí filantropové mění Česko k lepšímu

2 minuty radosti
Do programu Pomáhej se letos přihlásilo 31 skupin. Zdroj fotky: Archiv Nadace VIA

Je jim mezi sedmi a šestadvaceti lety a mají smělé dobročinné cíle. Právě takoví jsou účastníci programu Pomáhej, který tyto iniciativy podporuje a mladým lidem pomáhá dotáhnout jejich snahu do zdárného konce.

Do programu Nadace VIA bylo letos vybráno patnáct skupin mladých aktivních lidí. Jde o party kamarádů, školní kolektivy nebo zájmové skupiny, které z vlastní iniciativy realizují dobročinné projekty a snaží se získat finance na dobrou věc. Cílem programu je tyto účastníky ocenit a podpořit, dát jim příležitost vyzkoušet něco nového, pracovat v týmu a ukázat svému okolí, že pomoc druhým má smysl.

Všechny vybrané projekty získají na realizaci svých benefičních akcí příspěvek 2 500 korun. Zároveň se jim díky programu zdvojnásobí výtěžek z akce, a to až do výše 15 000 korun. Navíc se mohou zúčastnit dvou interaktivních seminářů.

Zapojené skupiny přišly s opravdu originálními nápady. Například kladenští studenti se rozhodli uspořádat tři různé akce a vybrat při nich finance na otevření kroužku angličtiny pro děti bez domova. Skauti z Židlochovic svou benefiční akcí podpoří lesní školku, jejíž hodnoty jsou jim blízké. V Trutnově skupina kamarádů zorganizuje metalový koncert místních kapel a z výtěžku koupí piano pro autistické děti.

Do programu Pomáhej se letos přihlásilo 31 skupin, nadace se jich rozhodla podpořit 15. Při výběru kladla důraz na iniciativu zájemců, jejich aktivní zapojení a celkovou promyšlenost jejich konceptů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Živá hudba vyvolává mnohem silnější emoce než ta streamovaná

Kurz „Revma v klidu“ pomáhá lidem s revmatickým onemocněním

Astronomové objevili tři nové měsíce

Vědci se chtějí inspirovat mravenci při léčení lidí

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém…