Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jako dítě hladověl, proto vymyslel aplikaci, která pomůže nasytit potřebné v Africe

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: rolexawards.com

I ze smutných příběhů se můžou vyvinout ty krásné. Záleží, jak se ke svým životním zkušenostem postavíte. Softwarový inženýr a podnikatel Oscar Ekponimo neměl v dětství dost jídla, proto vymyslel aplikaci, která pomáhá bojovat s hladem v Africe.

Aplikace se jmenuje Chowberry a s její pomocí vyhledává Oscar s týmem svých lidí potraviny, kterým se blíží konec doby trvanlivosti. Díky této aplikaci mohou charitativní obchody odkoupit se slevou od supermarketů procházející potraviny a předat je těm, kteří je potřebují. I takové potraviny mohou být kvalitní a dají se ještě sníst i po překročení lhůty trvanlivosti.

Oscarovi umřel v dětství táta na mrtvici, a kvůli finančnímu nedostatku proto neměl vždy přístup ke zdravému a kvalitnímu jídlu. Někdy neměl co sníst i celý den, či dva. ,,To ovlivnilo mé myšlení i mé studium. Vždy jsem říkal sám sobě, že se pokusím tento problém vyřešit, aby už nikdo netrpěl hladem, tak jako jsem jím trpěl v dětství já,“ okomentoval vznik aplikace Oscar Ekponimo.

Aplikace zatím nejvíce pomáhá v nigerijských velkoměstech Abuji a Lagosu. Oscar doufá, že díky jeho aplikaci lidé pochopí, že se musí jídlo po projití data trvanlivosti vyhodit, ale může ještě posloužit dále. Podobný přístup zastávají i mnozí odpůrci konzumu v České republice, kteří často procházejí kontejnery supermarketů a hledají jídlo, které nesplňuje vzhledové normy, a dalo by se ještě využít. Současně existují u nás obchody, kde se dá jídlo s procházející dobou trvanlivosti s výraznou slevou zakoupit.

Zdroj: irozhlas.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak vyzrát na antihmotu? Vědci z CERNu vědí

Víme, jak levně zaparkovat na letišti ve Vídni

Jubilejní 15. ročník Equal Pay Day zaznamenal rekordní účast

Pracovat jen v pracovní době? Austrálie zavádí právo na odpojení

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Noční výlety do říše snů jsou často skvělou zábavou a opravdovým odreagováním. Člověk v nich může…