Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jaké je vyhrát 200 milionů?

Devětatřicetiletý muž vyhrál díky tiketu z 2. listopadu letošního roku druhou nejvyšší výhru v historii losování Sazky, konkrétně 195 101 987 korun. O výhře přitom několik dní nevěděl, prověřil ji až pátý den po slosování. Co se šťastnému výherci honilo hlavou v den, kdy si šel výhru vyzvednout?

Na začátku byl plný tiket se Šancí, na konci uhádnutých šest čísel v posledním sloupci a správně tipnuté poslední číslo Šance. Tato náhoda udělala z bezmála čtyřicetiletého muže, který žil do té doby poměrně obyčejným životem, šťastlivcem s tučným kontem.

Výherce se vydal do centrály Sazky poté, co si prostřednictvím internetu ověřil, že vyhrál 40 milionů. Cestou do Prahy ještě telefonoval na call centrum, kde se ovšem dozvěděl, že nevyhrál 40, nýbrž téměř 200 milionů korun – zapomněl totiž zkontrolovat i čísla Šance. Mladý muž se přiznal, že v tu chvíli musel zastavit a zhluboka dýchat, protože se celý třásl.

Jelikož byl výherce výší výhry zaskočený a jel si pro ni hned v den, kdy tiket zkontroloval, neměl jasno v tom, zda vůbec informuje manželku a jak s penězi naloží. Před odchodem ze Sazky ale už byl rozhodnutý, že s manželkou proberou, na co peníze použijí.

Sazka vyplácí výhry do 60 dní od uplatnění nároku, nikoli okamžitě. Vyhrát Superjackpot je, zdá se, snadné – vsadit celý tiket, uhádnout v sedmém sloupci šest losovaných čísel druhého tahu, poslední číslo Šance a jednu výhru v pátém pořadí.

Takzvaný Superjackpot padl podruhé v historii, nejvyšší výhru v historii Sazky si odnášeli manželé z Chrudimska, kteří loni vyhráli přes 399 milionů korun.

 

novinky.cz, Irena Poláková

 

Související články

Zaručeně zlepší den

Psaní rukou zlepšuje spojení v mozku více než psaní na klávesnici

Pakt proti dezinformacím generovaným AI má omezit narušování demokratických voleb

Kniha o Harry Potterovi má hodnotu 11 tisíc liber

Živá hudba vyvolává mnohem silnější emoce než ta streamovaná

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Jaké bylo mít hudební skupinu v 60. letech minulého století? Celosvětově uznávaný spisovatel David…