Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dobrovolnice ukázala farmářům v Ghaně, jak mohou zvednout své příjmy

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

V centrálním regionu Ghany je skupina farmářů příkladem toho, jak může dobrovolnictví pozitivně ovlivnit farmářské komunity. Jednou z dobrovolnic je Corine Quarterman, která předává své zkušenosti, dovednosti a znalosti o trhu těm, kteří se ocitnou v úzkých.

V roce 2010 africká iniciativa African Cashew Initiative vzala pod svá křídla skupinu farmářů s cílem zvýšit jejich konkurenceschopnost. Asociace však čelila problémům, protože neměla jasnou strukturu a strategii. Její členové příliš nechápali význam povinnosti a zodpovědnosti vůči úřadům. Současně si neuchovávali faktury, účtenky ani další doklady. Kvůli tomu vedoucí iniciativy nebyl schopný uzavřít smlouvy, které by jejich produktům zajišťovaly dobrý odbyt. To vyústilo ve ztracené obchodní příležitosti.

Tehdy se dostali na řadu dobrovolníci z organizace Farmer-to-Farmer. Dobrovolnice Corine Quarterman s iniciativou sdílela své zkušenosti, aby farmáři získali potřebné dovednosti a zkušenosti pro udržení se na trhu a naučili se vést efektivní záznamy o svém účetnictví. Corine Quarterman jim také předala řadu doporučení, ať už ke struktuře iniciativy, či k samotnému obchodování a marketingu.

Na základě jejích doporučení iniciativa navázala spolupráci s klíčovými lokálními nákupčími a díky novým zkušenostem jim mohla prodat oříšky kešu za dvojnásobnou cenu. To představuje velké finanční zlepšení pro farmáře i jejich rodiny. Dobrovolníci z organizace Farmer-to-Farmer tak učinili dobrý skutek a naučili farmáře, jak lépe hospodařit se svými příjmy i svým majetkem.

Související články

Zaručeně zlepší den

Praha je čtvrtým nejbohatším místem v EU

Google snímá z vesmíru úniky ropy a zemního plynu

V Portugalsku najdete nejlepší pláž světa

Nový test dokáže odhalit rakovinu prsu za pět sekund pomocí slin

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Život se s námi dost často nemazlí a klade nám do cesty nejrůznější zkoušky. Je jen na nás, jak je…