Do roku 2025 přestane Tesco ve střední Evropě prodávat vejce z klecových chovů

Zdroj fotografie: pexels.com

Obchodní řetězec Tesco ve snaze o výrobu udržitelným a etickým způsobem stáhne ze své nabídky vejce pocházející od slepic z klecových chovů. Plánuje tak učinit do roku 2025. Změna se bude týkat Česka, Slovenska, Maďarska a Polska. Řetězec již loni přestal vejce tohoto původu prodávat ve Velké Británii.

„Naše rozhodnutí týkající se slepic z klecových chovů je v souladu s přístupem Tesco k zajištění udržitelného získávání zdrojů a zlepšování životních podmínek zvířat. Ve spolupráci s našimi dodavateli budeme spolupracovat na tom, abychom již neměli v prodeji ani jedno klecové vejce,“ uvedl produktový ředitel Tesco pro střední Evropu Jamie Walker.

Chov v klecích zakázala Evropská unie už v roce 2012. Mnoho velkochovů je však stále používá. Jedná se o tzv. obohacené klece, které jsou nepatrně větší než původní klece bariérové. V současné době je tímto způsobem v Česku, Slovensku, Maďarsku a Polsku chováno 80 procent nosnic. Se zvyšujícím zájmem o kvalitnější potraviny si jsou však zákazníci stále ochotnější i za vejce připlatit. Například v sousedním Německu už se vejce od nosnic z klecí neprodávají vůbec.

Zdroj: iDnes

Autor článku

Veronika Kovářová