Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Britská vláda zaměstná mladistvé bez práce

V případě, že nebude kdokoliv ve věku 18 – 21 let studovat, pracovat či se jakýmkoliv jiným způsobem vzdělávat, musí po šesti měsících začít pomáhat místní komunitě. Anglická vláda razí pravidlo: pokud člověk neustále bere, musí také dávat nazpět.

Plán zní zcela jednoduše, má pomoci ušetřit peníze vládě a zároveň vybavit mladistvé potřebnými zkušenostmi a schopnostmi nezbytnými k získání plnohodnotného zaměstnání. Pokud žije plnoletý člověk ve věku do 21 let na podpoře, musí do šesti měsíců začít pracovat. Z této práce nebude mít žádný stálý příjem, neboť bude pomáhat své místní komunitě, ale naučí se tímto způsobem zodpovědnosti a disciplíně.

Mladí lidé mohou vařit jídla pro seniory, čistit chodníky a posprejované ulice nebo přispět k činnosti místních charitativních spolků. To vše minimálně 30 hodin týdně spolu s deseti hodinami aktivního hledání zaměstnání. Pak budou mít teprve záruku, že mohou dostávat příspěvky na život a na bydlení od vlády. Tímto způsobem chce britský ministr, David Cameron, předejít zlenivění a zpohodlnění mladých lidí.

Pro tento účel by mohlo již brzy vzniknout mnoho nových míst na praxi, kde mohou studenti snadno získat zkušenosti, které jim v budoucnu usnadní hledání a úspěšné získání práce. Pro zaměstnání jsou schopnosti týmové spolupráce, koncentrace, pečlivosti a podobně jednoznačnou výhodou, proto je nezbytné osvojit si tyto dovednosti v brzkém věku a usnadnit si pak boj na přijímacích pohovorech. Tím, že budou mladí lidé pravidelně pomáhat ostatním ve svém okolí, si snadněji osvojí pravidelnou rutinu a vypěstují si potenciál, díky kterému budou schopni kvalitně vykonávat své nové zaměstnání.

 

Gabriela Dittrichová, redaktorka Pozitivních zpráv v Británii

Související články

Zaručeně zlepší den

Praha je čtvrtým nejbohatším místem v EU

Google snímá z vesmíru úniky ropy a zemního plynu

V Portugalsku najdete nejlepší pláž světa

Nový test dokáže odhalit rakovinu prsu za pět sekund pomocí slin

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Potřebujete rozvinout svou kreativitu a baví vás hrát si se slovy? Pak je Kreativní zápisník od…